Leczenie raka prostaty metoda HIFU

utworzone przez | Wrz 8, 2016

NOWOCZESNA UROLOGIA WARSZAWA – LECZENIE RAKA PROSTATY METODĄ HIFU

Rak prostaty to jeszcze nie wyrok śmierci – nowoczesna urologia zna coraz lepsze sposoby skutecznej walki z tym nowotworem. Jednym z nich jest leczenie raka prostaty metodą HIFU. Na czym to polega i gdzie można zgłosić się na konsultacje do urologa w Warszawie? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo poniżej.

Na czym polega leczenie raka prostaty metodą HIFU ?

Dostępna w wielu rozwiniętych krajach świata metoda HIFU to leczenie za pomocą fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, precyzyjnie skierowanej w konkretny obszar guza. W komórkach rakowych powstają pęcherzyki gazu, rozsadzając strukturę chorej tkanki. Chodzi o to, by zniszczyć wszystkie komórki rakowe w obrębie prostaty. Zabieg trwa przeważnie od 1,5 do 2,5 godziny i odbywa się przy znieczuleniu pacjenta od pasa w dół. Do odbytu wprowadzana jest sonda endorektalna, która jest bardzo cienka, przez co nie narusza ścian odbytnicy. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia raka prostaty, dzięki której można uniknąć operacji chirurgicznej. Zgłaszając się do dobrego urologa można ocalić sterczę.

Leczenie raka prostaty – zalety metody HIFU

Metoda HIFU to jedna z najbardziej zaawansowanych metod leczenia raka prostaty. W przeciwieństwie do inwazyjnych sposobów leczenia raka prostaty jak prostatektomia, czyli operacyjne usunięcie stercza, radioterapia, terapia hormonalna, czasem też chemioterapia – metoda HIFU charakteryzuje się małym ryzykiem ewentualnych efektów ubocznych. Co więcej w przypadku nawrotu nowotworu można ją powtórzyć, natomiast wspomnianych wcześniej metod tradycyjnych – nie. Warto również dodać, że zabieg metodą HIFU można przeprowadzić także u pacjentów, którzy wcześniej byli leczeni tradycyjnymi metodami, a mają nawroty choroby nowotworowej. Ponieważ leczenie metodą HIFU jest bez urazowe i nie występuje w jego przypadku nacinanie tkanek rekonwalescencja po zabiegu jest stosunkowo krótka. Często już następnego dnia pacjent może funkcjonować, oczywiście nie w pełnym zakresie, pamiętając o tym, by przez kolejne kilka-kilkanaście dni unikać podnoszenia ciężkich rzeczy i nadmiernego wysiłku fizycznego.

Dobry urolog warszawa – leczenie raka prostaty metodą HIFU

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu przy ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. Konsultacji metodą HIFU udziela u nas bardzo dobry urolog onkolog dr Krzysztof Rożnowski. Teraz pacjenci ze stolicy nie muszą już jeździć do Bydgoszczy, by spotkać się z tym specjalistą, wystarczy podjechać do naszego gabinetu w Warszawie. Wszystkich, których interesuje nowoczesna urologia i nowatorskie metody zabiegowe zapraszamy do kontaktu.

 

UROLOG Warszawa Żoliborz Bielany Twardowska 3

Telefon: +48 22 300 15 66

 


Wyślij sms o treści UROLOG  na numer tel 501205303 a w odpowiedzi otrzymasz sms zwrotny z najbliższym wolnym terminem.