usg jąder warszawa

Badanie USG jąder

by | 8 marca 2015

Odpowiedzialność – tę cechę powinien w sobie znaleźć każdy mężczyzna, a zwłaszcza ten, który skończył 30 lat. Tak, jak kobiety wykonują po 30-stce regularnie badanie piersi, tak mężczyźni powinni, co pewien czas wykonać badanie USG jąder, a już na pewno wtedy, gdy zauważą u siebie niepokojące symptomy.

Często są to stany zapalne narządów, niekiedy jednak objawy, z którymi dotychczas nie miało się do czynienia związane są z poważną chorobą, wliczając w to raka jąderZgłaszając się do dobrego specjalisty urologa można nie tylko wykryć schorzenie, ale i skutecznie i szybko je wyleczyć. Dobry urolog pracujący na nowoczesnym sprzęcie jest w stanie w ciągu kilku minut postawić diagnozę.

Dla przykładu, obecnie najskuteczniejszym, a zarazem nieinwazyjnym sposobem diagnozowania raka jąder jest właśnie badanie Usg jąder i moszny. Warszawa, Rydygiera 19 lokal U17 – to tu możesz w komfortowych warunkach skonsultować się z doskonałym lekarzem specjalistą na temat swoich dolegliwości. Jest wiele gabinetów urologicznych, do których mógłbyś się wybrać w Warszawie, ale usg jąder lepiej gdy zostanie przeprowadzone jednak przez urologa z wieloletnim doświadczeniem, a tacy właśnie specjaliści przyjmują przy Rydygiera 19.

Umów się na wizytę do urologa już teraz!

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa

USG jąder Warszawa

Bardzo ważnym elementem badania urologicznego, jest dokładne przebadanie męskich narządów moczowo-płciowych, w tym badanie USG moszny oraz USG jąder. Jednym z najczęstszych badań w diagnostyce chorób układu moczowo-płciowego jest badanie moszny i badanie jąder. Warszawa, to „najszybciej żyjące” miasto w Polsce, co sprawia że jego mieszkańcy nie mają często czasu na refleksje na temat własnego zdrowia.

To ogromny błąd, który może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Mężczyźni po 30-stce raz na kilka tygodni powinni wykonywać sobie sami badanie jąder, np. pod prysznicem. Sprawdzać, czy zachowują one status quo, czy nie ma żadnych zmian np. w wielkości. Gdy jednak pojawia się ból jądra to konieczna jest wizyta u urologa, który przeprowadzi badanie jąder.

image

W naszej klinice można zapomnieć o jakimkolwiek wstydzie. Podczas konsultacji urolog zrobi badanie jąder fizykalne, a później przeprowadzi zupełnie bezbolesne badanie jąder USG, a przy okazji badanie worka mosznowego – trwa ono zaledwie kilka minut. Następnie, na podstawie badania USG jąder i badania moszny urolog stawia diagnozę i w razie potrzeby zleca dalsze leczenie. To oszczędność czasu i pieniędzy. To znacznie lepsze wyjście niż zrobienie u radiologa prywatnie zdjęcia jąder i chodzenie z opisem w ręku po lekarzach. Mężczyzno, u nas zrobisz badanie USG jąder, badanie moszny i USG prącia – po męsku, czyli wszystko za jednym razem.

Przebieg badania USG jąder i moszny

Badanie USG jąder i moszny przeprowadza urolog. Pacjent musi położyć się na kozetce, na plecach. Na głowicę ultrasonografu nakładany jest żel, który poprawia przenikanie ultradźwięków przez skórę i ułatwia poślizg. Urolog przesuwa głowicę aparatu po powierzchni moszny sprawdzając całą strukturę worka mosznowego. USG moszny wykonuje się w celu sprawdzenia jej wielkości, budowy i wyglądu, a także przepływu krwi. W ramach USG worka mosznowego urolog wykonuje również USG jąder, a także najądrzy, ma również możliwość sprawdzenia żył oraz nasieniowodów. USG jąder i moszny wykryje takie schorzenia jak żylaki powrózka nasiennego, wodniak jądra, rak jądra wiele innych męskich problemów. Po skończonym badaniu, które trwa przeważnie kilkanaście minut pacjent dostaje ręczniki papierowe do wytarcia się z żelu, a urolog omawia wyniki badania USG jąder i moszny. Jest to badanie zupełnie nieinwazyjne, dlatego zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych obowiązków.

Problem dotyczy Ciebie?

Zainteresował Cię artykuł i masz kilka pytań? Zadzwoń i umów się na konsultacje z naszym specjalistą.

USG Doppler prącia

W ramach wizyty u urologa można również wykonać badanie USG prącia. Jest to badanie ultrasonograficzne penisa i ciał jamistych, czyli naczyń odpowiadających za doprowadzanie i odprowadzanie z niego krwi. USG Doppler prącia jest najważniejszym badaniem w diagnostyce zaburzeń erekcji, których przyczyna dotyczy naczyń krwionośnych. Podczas badania USG penisa na ekranie monitora widać jego anatomię, stan naczyń prącia, można wykryć też wady rozwojowe i patologie naczyniowe. W trakcie badania USG Doppler prącia można skontrolować zarówno naczynia doprowadzające krew do penisa, jak i odprowadzające z niego krew. Przeprowadzany jest również pomiar prędkości i charakteru widma przepływu krwi. Badanie USG penisa daje też możliwość oceny stanu mięśniówki gładkiej i prawidłowego funkcjonowania śródbłonka.

image

USG penisa przebieg badania

Podczas USG penisa pacjent leży na kozetce, na plecach. Badanie wykonuje się dwukrotnie w trakcie jednej wizyty. Najpierw, gdy penis jest w stanie spoczynku, a następnie podczas wzwodu wywołanego farmakologicznie. Urolog przeprowadzający badanie wstrzykuje w ciała jamiste środek rozszerzający naczynia krwionośne. Dzięki temu wzrasta przepływ krwi do penisa i po około 15-20 minutach uzyskiwana jest pełna erekcja. Na początku USG penisa lekarz wykonujący badanie lokalizuje ciała jamiste i naczynia krwionośne za pomocą sondy USG.

Kolejno ocenia się przebieg tętnic głębokich w ciałach jamistych oraz sprawdza prędkość przepływu krwi w ich świetle. Jak już zostało wspomniane USG penisa pozwala na różnicowanie rodzaju zaburzeń erekcji o podłożu naczyniowym. Przebieg badania USG penisa zamyka się w 30 minutach. Podobnie jak badanie jąder i moszny jest to badanie nieinwazyjne, a wywołana farmakologicznie erekcja mija po około 45 minutach. Po wszystkim wystarczy się wytrzeć ręcznikiem papierowym, aby pozbyć się resztek żelu.

USG jąder i prącia przygotowanie do badania

Do badania USG jąder i prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie jest konieczne wypicie płynu przed wizytą u urologa, tak jak w przypadku zwykłego badania jamy brzusznej. Do USG jąder i prącia należy jednak przyłożyć się w kwestii higieny. Należy dokładnie wodą z mydłem umyć zarówno mosznę jak i penisa, także pod napletkiem, który urolog zawsze ściąga podczas badania. W skrócie przygotowanie do badania USG jąder i prącia polega na zachowaniu higieny narządów intymnych.

Badanie USG jąder w Warszawie prywatnie

Masz męski problem i nie wiesz jak go rozwiązać?

Nie wiesz gdzie zrobić badanie USG jąder w Warszawie prywatnie?

Zapraszamy do naszej placówki gdzie doskonali specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, pracujący na nowoczesnym sprzęcie wykonają dla Ciebie usg jąder. Nie ma co się wstydzić i odwlekać wizyty u lekarza specjalisty. Ból jądra to jeden z objawów raka jądra, dlatego gdy poczujesz, że coś jest nie tak, koniecznie odwiedź naszą placówkę. Interesuje Cię tylko bardzo dobry urolog w Warszawie? Doskonale trafiłeś! Pomożemy Ci. Wystarczy, że umówisz się na wizytę. Badanie USG jąder może pomóc we wczesnym wykryciu wielu poważnych schorzeń, jak wspomniany już rak jądra, czy też przepuklina pachwinowa lub wodniak jądra. Pamiętaj, odpowiedzialni mężczyźni dbają o swoje zdrowie i „klejnoty”. Zadbaj o nie i Ty – dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń teraz
Zapisz się online